| JustSimple a întrebat:

Stiu ca este o intrebare ciudata dar am 14 ani sunt la liceu si n-am avut niciodata un prieten ce credeti despre asta?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E foarte bine, scumpo. Nu ai de ce te grăbești.

| Adry05 a răspuns:

E bine, ca nu te-ai complicat inca. Crede-ma, de multe ori relatiile vin mana-n mana cu despartiri=suferinta, mai ales de varste din astea fragede. Deci, atata timp cat pe tine nu te deranjeaza asta, e super ok. Bucura-te de viata, ai timp destul pentru iubire.
Succes!

| SmiiileXoXo a răspuns:

Buna draga mea, uite, si eu sunt la liceu si si eu am inca 14 ani [ marti fac 15 love struck ] si am avut doar o relatie pana acum [ 3 saptamani ] nu stiam ce-i dragostea, nu simteam nimic, era ceva mai banal de cat banalitateabatting eyelashes. si acum imi pare fooooarte rau ca am stat cu baiatul acela, cred ca am fost beata pe intregul relatiei, eu zic sa nu-ti faci probleme, am prietene care sunt la facultate si sunt in anul 4 de facultate si au avut primul prieten in anul 1, si la anul se marita, iubirea nu vine cand vrei tu, vine cand vrea ea. poti sa iubesti si la 12 ani, si la 21, insa nu tu alegi cand, doar asteapta kiss

| Giulia97Anna a răspuns:

Stai linistita eu am 15 ani si sunt la liceu, si nu am niciodata un prieten.

| BluishAngel a răspuns:

Buna happy.Si eu sunt in cazul tau.Fac in curand 15 ani, sunt la liceu, si nu am avut niciodata un iubit.Nu mi se pare ceva foarte ciudat sau iesit din comun deoarece relatiile serioase nu sunt de la varsta asta, asa ca mi se pare in zadar sa ai o relatie de acum, plus ca nu dureaza mult, iar la finalul ei ai putea sa suferi.Nu trebuie sa te grabesti sa fii impreuna cu un baiat doar pentru ca niciodata nu ai fost, graba nu e buna si ai putea ramane dezamagita.Bine,daca iti place de un baiat si lui de tine, si este un baiat serios si dragut, ai putea incerca o relatie, desi nu stii cat va dura.
Sper ca te-am ajutat cat de cat tongue happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine. Nu trebuie sa grabesti lucrurile! Ai tot timpul inainte.

| Ichnat a răspuns:

Ca e foarte bineee! Nu te grabii sa ai iubiti ca ai timp destul tongue

| Leptosome a răspuns:

Este ceva perfect normal. Intr-un fel mie mi se pare ceva bine, asa te poti axa mai mult pe sensul adevarat de a merge la scoala-invatat.
Si stiu ca poate din cauza fetelor ce deja au prieten te vei simti ciudat si stanjenita, dar toate lucrurile au loc la momentul potrivit. Nu-ti fa griji, mai ai destul timp pentru o relatie! happy

| EmiliaWho a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai gasit persoana de care sa te indragostesti, care sa merite iubirea ta.Nu conteaza varsta la care esti impreuna cu cineva, ci sa fie dragoste sincera. Plus ca noi suntem copii si nu stim ce e dragostea adevarata.