| sfarcandrei a întrebat:

Salut,sunt Andrei si am 14 ani.Acum 3-2 zile am vazut ca penisul meu miroase foarte urat si capul penisului este gri.Va rog sa ma ajutati. Vreau sa scap de aceasta problema.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai multa igienă.

| sfarcandrei explică (pentru darrio2007):

Am cautat pe net si am vazut ca am candida

| darrio2007 a răspuns (pentru sfarcandrei):

In loc sa fi pus intrebarea aici mai bine te-ai duce la medic.Sa nu ai probleme mai mari pe viitor, in viata sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil sub preputiu, adica sub/intre respectiva piele mobila si gland (capul penisului) sau in santul balanopreputial dintre gland si trunchiul penisului ti s-a acumulat smegma.Secretia "branzoasa" numita smegma sau "branza" (popular) si este produsa de glandele situate la nivelul glandului si din santul balanopreputial. Nu este o boala si se poate trata cu apa calda, fara sapun, aplicata in fiecare dimineata, pana se indeparteaza toata "branza" si se sterge cu un prosop curat. La baia generala se poate spala zona si cu sapun. Succes! Daca respectiva smegma nu este indepartata se altereaza si apare mirosul f