| IonelPacifistu a întrebat:

Salut, sunt clasa a 9 a pe electronica automatizari si vreau sa ma transfer pe filologie, am intrebat si mi s-a zis ca ma voi putea muta la finalul anului daca media mea este mai mare sau egala cu ultima de la filologie si daca trec niste teste care se dau in vara (restante/diferente).
Nu ma pot transfera din primul semestru?
La ce dau acele diferente?
Are cineva modele de teste pe care le voi da?
Multumesc anticipat si scuze daca m-am repetat.

Răspuns Câştigător
| Noelsafta a răspuns:

Din cate stiu eu, s-a schimbat legea si acum doar dupa un an te poti transfera.Cat despre materiile din care dai diferentele, sunt aproape sigur ca sunt cele care se fac mai mult la acea sectie, deci daca vrei sa te muti la filologie trebuie sa dai diferente din romana sau poate si din engleza. Modele de teste nu stiu daca poti gasi undeva, intreaba niste profesori sau pe cineva care ar putea sti mai bine acest lucru.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca media mea este mai mare sau egala cu ultima de la filologie"

este sau nu?

| Noelsafta a răspuns (pentru sierra1):

Mai mare sau egala nu cu ultima medie de admitere la filologie, ci cu ultima medie pe acel an al unui elev din acea clasa

| IonelPacifistu explică (pentru sierra1):

Cred ca da, nu am dat nici tezele inca

| IonelPacifistu explică (pentru Noelsafta):

Da, nu m-am exprimat corect

| sierra1 a răspuns (pentru Noelsafta):

" IonelPacifistu a întrebat:... Nu ma pot transfera din primul semestru?"

naș-preaș-crede