| FaraNumePls a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si am nimerit la un liceu care nu-mi place, e destul de departe si învăț dupa amiaza. As vrea sa ma transfer in semestrul al doilea la un liceu mai bun... Eu luasem 8, 20 si am intrat la un liceu cu 6 sad nu zic ca nu se invata si acolo dar ma simt ciudat cand aud pe altcineva ca a avut aceeași medie si a intrat intr-un liceu bun. Chestia e că nu m-au acceptat la primele chiar dacă aveam media, se pare ca a fost concurenta laughing
Întrebarea mea este, cum se procedează în cazul ăsta cu transferul? Se ia media de pe primul semestru si caut un liceu care are media aceea? Dar dacă nu ma acceptă? Mai am timp sa caut altul sau cum. Nu inteleg laughing
Dau funda

1 răspuns:
| StevenMetalhead a răspuns:

Eu ți-aș sugera să vorbești cu părinții tăi referitor la acest lucru și la decizia ta și dacă ei nu știu, atunci întreabă personal profesorii care-i situația la tine, ei bineînțeles că te vor convinge să rămâi, căci le este mult mai convenabil, dar nu toți sunt așa. Și dacă ajungi la ceva nelămuriri în totalmente, ei bine, atunci vorbește chiar cu directorul.