| raaaul098 a întrebat:

Salut. Sunt clasa a 9a si as dori sa ma transfer la un liceu pe acelasi profil, insa unde s-a intrat cu medie mai mare la EN. Stiti cum trebuie sa procedez?
Dau steluta!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Tragi tare anul asta si inveti numai de 9 si 10 ca sa ai medie mare la final de an si sa te poti transfera in toamna, inainte de inceperea anului scoar, avand de data asta medie mai mare decta a ultimul elev de la acel liceu, dar de data asta fiind eligibil sa ti se accepte transferul.