| alexadrenaline a întrebat:

Salut, sunt constient ca poate voi fi criticat dar va voi pune o intrebare jenanta. Am lipsit 1 luna+ de la scoala deoarece nu am o situatie prea buna financiara momentan si liceul unde sunt (cls 9, profesionala) este la o distanta considerabila iar eu faceam naveta, sunt ingrijorat cu privire la viitorul meu, mai sunt sanse sa trec clasa daca voi face rost de bani si voi merge? Imi e tare frica sa nu raman repetent. In vara ma voi transcrie la alta scoala

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Discuta cu profesorii, cu dirigintele si vezi care ar putea fi solutia. Nu mi se pare normal sa nu poti sa iti continui studiile pentru ca niste nesimtiti nu sunt in stare sa deconteze transportul! Le arati asta https://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocumentAfis/244517

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, transportul este gratuit pentru elevi, asa-i?

| nujcatoatesuntluate a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu neaparat, colegii mei navetiști platesc transportul

| alexadrenaline explică (pentru Violleta2022):

In principiu da, dar la scoala unde sunt eu nu se deconteaza

| sierra1 a răspuns:

"eu faceam naveta, ...mai sunt sanse sa trec clasa daca voi face rost de bani "

de fapt tu ne miniți de ingeață apa și mai tare (acu sunt -3 grade). Naveta e decontată de stat deci nu ține. Îi fi având tu alte motive de chiul...

| alexadrenaline explică (pentru sierra1):

Poti trage orice concluzie vrei, desi nu ma cunosti, nu, nu se deconteaza la scoala unde sunt.

| sierra1 a răspuns (pentru alexadrenaline):

Ce vorbești străine, la TOATE școlile se decontează transportul!