| andreeas007IT a întrebat:

Salut sunt elev in clasa a 9 a la mate-info neintensiv si as dori sa va intreb:
la facultatea de automatica si calculatoare(DEPARTAMENTUL CALCULATOARE SI TEHNOLOGIA INFORMATIEI) ce limbaje de programare se fac?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se face un limbaj anume, ca nu crezi ca vei avea cursuri speciale doar pentru limbaje de programare.

vei invata programare si vei pun in practica in principiu cam in orice limbaj vrei tu. De obicei se foloseste c/c++ la inceput si probabil Java sau C# cand va fi nevoie de un limbaj mai complex pentru evidentierea unor paradigme

| Omusinguratic a răspuns (pentru suntserios):

Aaa la astea se referea eu credeam ca la altceva

| suntserios a răspuns (pentru Omusinguratic):

La ce altceva de poti referi cand scrii clar "limbaje de programare"? la retete de mamaliga?

| Omusinguratic a răspuns (pentru suntserios):

Mi so citit de la un prieten si am zis ca se refera la o porcarie care zicea unu de mai de mult si xredeam ca la bulversat ala

5 răspunsuri:
| Omusinguratic a răspuns:

La ce te referi? Is la automatica si calculatoare dar nu stiu de vre un limbaj special nu prea este sau din cauza ca eu am facut meditati in fiecare zii si doar auzeam poate ca m-am obisnuit si nu pot sa imi dau seama

| suntserios a răspuns (pentru Omusinguratic):

Sa nu mai spui la nimeni ca esti la AC si sa dai raspunsuri dn astea ca te faci de cacao