| Tany17 a întrebat:

Sunt elevă in clasa 9 şi am un prieten adică iubit. Ținem foarte mult unul la altul însă eu vreau să îl fac să mă iubeasca şi mai tare.Cum îmi propuneți să fac asta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fii draguta, amabila, zambitoare, asculta-l mereu cu atentie si ofera-i sfaturi cand iti cere. Nu il cicali, nu fi geloasa, nu provoca certuri. Ofera mult si asteapta putin in schimb. Nu fi materialista, nu astepta cadouri de la el. Bucura-te mult si sincer ori de cate ori iti face vreun compliment sau iti ofera ceva. Nu abuza de telefoane sau mesaje. Poarta cu el discutii inteligente, pentru care te documentezi inainte. Ia note mari, mergi la olimpiade, fa-l sa fie mandru de tine.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

NEincercand sa faci asta pentru ca vei parea prea `needy` iar acest lucru indeparteaza baietii. Daca nu te iubeste el, atunci degeaba incerci tu sa-l faci. Tu doar fii tu si fii alaturi de el, iubeste-l in felul tau si sustine-l cand are nevoie.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbind cat mai putin!

| xRaduC a răspuns:

Petrecand timp de calitate cu el, si lasandu-i uneori spatiul de care are nevoie? Propun sa nu iti schimbi vestimentatia prea mult, astfel incat sa fie de genul "ai facut o schimbare frumoasa si decenta, dar cu toate astea vestimentatia se poate vedea".
In primul rand ai putea sa il intrebi cum se distreaza el, iar daca gasesti ceva sa iti placa si tie, bang! Daca ii plac jocurile pe calculator si e competitiv, te-ai scos. Nu doar ca il vei ajuta si pe jocuri, dar vei fi si mai aproape de el (dureaza destul sa inveti un joc de un astfel de tip). Daca in schimb se joaca jocuri simple precum Minecraft, GG! E usor sa joci jocul ala si tot ce ai de facut este sa urmaresti ce fac si ceilalti, poti invata din mers. Atentie: daca lui ii plac anumite lucruri vicioase, nu te lua dupa ele, or sa iti aduca doar necazuri (un exemplu ar fi chestia aceea cu fumatul de scoti cerculete, e frumos de privit pe exterior, dar de privit plamanii nu prea). Daca ii plac filmele (aici nu conteaza tipul lor, fiindca oricum ar fi, va puteti adapta, daca ma-ntelegi :3). Daca e horror va tineti unul aproape de celalalt, daca e romantic direct sarut amoros in scenetele astea, daca e aventura, va puteti distra fiind hiperactivi, iar daca este comedie, si mai bine. Daca este sa iesiti undeva, habar nu am ce sfaturi sa dau fiindca sunt un neiesit din casa si singurele lucruri pe care le fac este sa ma duc la scoala, in locuri utilitare, la locuri unde mananc si mai rar la cumparaturi. Totusi, daca ar fi dupa personalitatea mea, mi-ar placea sa am parte de iesiri in parc, pe-nserate, mergand pe drumuri intunecate si aplicand saruturi si imbratisari. Un alt loc foarte frumos este la restaurante. Sa nu fie chiar ceva asa simplu, dar nici sa nu fie ceva foarte scump, echilibrat happy. Puteti comanda chestii obisnuite sau paste, de ce nu si sa faceti apoi French kiss. big grin
E important sa nu ajungi chiar sa faci cam tot ceea ce ar vrea el si sa iti mai spui din cand in cand si ceea ce ai vrea sa faceti voi impreuna. Vezi, sa nu ajungi totusi sa il pui pe el pe primul loc inaintea ta, ca o sa ajungi sa suferi si sa te intrebi de ce nu merge bine. Daca ai de invatat la ceva si ai test, lasa-l sa stie ca esti ocupata si ca vrei putin timp intim sau chiar sa invatati impreuna (pe mine unul ma incurca asta, daaar poate pe tine te-ar ajuta).
Acum, referindu-ne la caracter, de admirat este o fata draguta (nu imbracata -_-), sa se comporte frumos cu cei din jurul ei, indiferent ca ei o fac sau nu, sa fie un bun ascultator dar si un bun vorbitor. E important, de asemenea, sa poti sa iei deciziile si singura, sa stii ce vrei, sa fii stapana pe tine.
Sunt multe metode, dar cel mai bine este sa fii tu, naturala, versiunea ta cea mai buna!winking Ce am scris eu pe aici sunt niste lucruri de care mi-ar placea sa am parte, deci sunt doar niste "idealuri".

| miolina a răspuns:

Atunci copiaza pe femei mai puternice : la bani, frumusete, bogatie, decat tine. Decat sa ramai la iubirea ta, atat cat poti, sa i-o oferi. Sunteti prieteni, nu-i asa? Tona de iubire in interiorul prieteniei decat dupa casatorie? Forteaza nota, daca asta vrei. Ai putea sa-ti pierzi energia si dupa casatorie : -N-am chef de dragoste. Numai sa nu iasa certuri. Te las sa hotarasti.

| MateiT a răspuns:

Datorita felului in care ai pus intrebarea nu iti pot spune decat asta: Daca abordezi lucrurile in felul asta vei da doar peste baieti care te vor rani si nu te vor iubi cu adevarat. Fetele care ajung sa fie iubite cu adevarat sunt doar cele care se iubesc pe sine mai intai. E lege, nu merge altfel, niciodata, nici intr-un milion de ani
El in ce clasa e?
Bine hai totusi sa-ti zic cum:
Intr-un moment cand sunteti singuri si nu exista nici un lucru care v-ar putea deranja ii spui sa lase telefonul jos pentru ca vrei sa ii spui ceva important, dar o spui pe un ton foarte serios (banuiesc ca e o treaba destul de serioasa, nu? eu nu iti spun sa joci teatru, fa-o din inima). Si ii spui "Sa stii ca eu am o foarte mare problema, deoarece simt ca, desi ma iubesti si tii la mine, eu am nevoie de mai multa iubire, pentru ca toata viata... de mica am simtit aceasta lipsa de iubire si m-am saturat, vreau sa fiu iubita din plin si neconditionat. Vreau ca tu sa ma iubesti asa. Eu te iubesc asa de mult si nu vreau ca noi doi sa urmam tiparul "ea o iubeste foarte mult, lui ii e frica sa nu fie prins intr-o relatie si din cauza asta e detasat, si asa se termina relatia" vreau ca noi doi sa rupem acest tipar si sa ne iubim ca in povesti, si sa fim fericiti impreuna pentru totdeauna. Hai sa facem asta, sa facem ceea ce majoritatea nu cred ca se poate, hai sa demonstram noi ca se poate. Doar stii ca si tu vrei tot asta. De ce ti-e frica?" iar la final, daca ai spus toate astea din suflet cu cuvintele tale, vei izbucni in lacrimi, iar el ori va fugi pe usa in secunda doi cat poate de repede. ori va fi profund miscat de ceea ce tu tocmai ai facut, iar inima lui va fi topita pe podea, genunchii i se vor inmuia si nu isi va gasi cuvintele.
Sper ca te-am ajutat : )

| Adramelech_Satana_1998 a răspuns:

Nu ai cum sa il faci sa te iubeasca si mai mult
tu tot ce trebuie sa faci e sa te vezi cu el mai des,sa va vedeti mai des, sa va sarutati... si pe parcus te va iubi mai mult, fara sa ii zici tu, dragostea nu poate fi cumparata, crede-ma!
Sper ca te-am ajutat