| SweetCandies a întrebat:

Sunt foarte indecisa...sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa ma duc. Sunt constiincioasa, am note foarte bune.Eu as inclina spre filologie,deoarece imi place mai mult partea umana,nu reala, insa profesorii spun ca ar fi bine sa dau la mate-info. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Niciodata sa nu faci ce spune oricine.
Si mie imi place foarte mult partea umana si uite-ma la mate-info, cea mai mare greseala din viata mea de pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai înclinații spre real, nu te duci. Degeaba ești bună la mate, chimie, fizică acum, în liceu se schimbă și abordarea profesorilor, interesul elevilor, dar și nivelul de dificultate, iar tu poate vei pierde timp învățând la ceva ce nu-ți place. Ia în considerare și faptul că la toate profilele se reduce/mărește numărul de ore sau se elimină total unele materii.

Dar în caz că nu ți se va potrivi profilul, ai posibilitatea să te transferi.

| LexiEla a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci pe viitor, dupa liceu. Gandeste bine! Te poti muta oricum dupa, dar fi decisa de pe acum

| Pizzaislife a răspuns:

De obicei cu realul ai mai multe posibilitati in continuare daca nu doresti sa faci ceva cu limbi straine sau drept nu prea ai ce sa faci cu umanul.