| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 9-a si am intalnit un baiat...
imi place mult de el.
pe mess vorbim mult... dar eu sunt cea care incepe discutia. ce faci? si bla bla. mi-a spus mai multe lucruri.
si nu stiu cum sa ii spun ca il plac.ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru inceput incearca sa ii arati ca iti place sa vorbesti cu el, gasesti tu ceva subiecte de discutie cum ar fi vreo melodie sau un film. La inceput e mai greu, dupa e usor. Incearca sa ii arati ca ii placi, eventual pe mess foloseste multe emoticoane gen smile sau lol. Dupa un timp incearca sa atingi,, intamplator " subiectul relatii si vezi cum vede el relatiile. Dar ai grija sa vezi daca el e mai deschis si e sincer cu tine inainte sa o faci. In functie de ce iti raspunde vezi cum actionezi. Iti va spune chiar el.

| Butsilee a răspuns:

Il iei intr-o parte fara alta lumewinking si ii zici ori direct; ori "stii mi-e nu stiu cum sa iti zic ca poate cine stie ce o sa zici de mine" si pana la sfarsitul dialogului ii zici intr-un fel sau altulwinking

| georgiana a răspuns:

Cum ne spui si noua, dupa un interval de timp.Succes.by`

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Te plac(sau ceva de genu esti dragut.). vrei sa fi cu mine? mai bine ii spui asa direct decat sa ti-l ia altawinking

| Loriii a răspuns:

Ar fi mai bine sa mai astepti pentru a te imprietenii mai bine cu el, poate cu timpul o sa te placa si el. Dar daca ti se pare atat de urgent sa-i spui ca il placi spune-i! Este simplu sa ii spui.doar ca asa va crede ca esti genul de fata "disperata" asa ca ar fi bine sa mai astepti. Faci cum crezi de cuviintahappy Bafta!