| StefanAlexandru288 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a10 profilul mate-info intensiv.Anul viitor vreau sa dau Cambridge-ul (B2)si am inceput de o luna sa fac meditatie.Ma descurc bine, problema este ca nu am un vocabular prea dezvoltat(nu stiu foarte multe cuvinte).Imi puteti recomanda va rog niste dictionare bune sau foarte bune cu care ati lucrat? Pretul nu este o problema.

4 răspunsuri:
| AtriunBoi a răspuns:

Cel mai bun material pentru acest examen este una dintre cartile elaborate chiar de cei de la Cambridge. Am sustinut examenul acesta acum 2 luni. M-a ajutat foarte mult cartea aceasta. Cauta pe site-ul lor manuale.