| AlinAly28 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a9a pe profilul Mate Info Intensiv.Eu ma descurc foarte bine la materiile de baza ale profilului:matematica, fizica si informatica si romana unde am numai 10 si as vrea ca mai departe sa dau ori la Politehnica ori la Facultate de Matematica si Informatica(din care am inteles ca poti iesi programator).De la prietenii mei care erau pe a12a si de la cei care sunt pe a12a am inteles ca media 9-12 nu conteaza deloc ci doar media in bac si respectiv admiterea care se da in functie de facultate si ar trebui sa ma axez numai pe materiile de care am nevoie in bac.Este adevarat ca media 9-12 nu influenteaza cu nimic media in bac si respectiv admiterea la faculte? Rog pareri si sfaturi!

1 răspuns:
| AdrianaB1 a răspuns:

Conteaza mai mult notele de la materiile importante, media e ok si ea.
Dar notele de la bac, sunt cele mai importante.