| andrei12332112 a întrebat:

Sunt in ultimul an la liceu si vreau sa intru la facutlatea de politehnica (Nu intrarea este o problema).

Vreau sa aud pareri despre cum este la automatica ( am auzit ca foarte multi regreta ca au intrat aacolo ). Nu stiu ce sa mai cred, unii spun ca este normal spre greu, altii spun ca nu ai timp nici macar o ora pe zi pentru tine. (specific ca invat in jur de 5 ore pe zi si ca vreau sa mai fac si altceva in acest timp )

Aici nu stiu daca sa aleg automatica sau ETTI. ( unii au regretat ca nu s-au dus la automatica... ).

Daca sunteti amabili sa ma lamuriti si pe mine cum sta treaba ( si sa specificati daca ati terminat politehnica sau doar ati auzit de la "vecini" cum este acolo ).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este grea, dar nimic iesit din comun pentru o facultate de profil IT.

o sa iti bati un pic capul in primul an cu matematica, dar asta se va intampla la orice facultate de la polihenica.

Cu timpul liber depinde ce fel de student esti, poti sa inveti 10 ore pe zi, poti sa fii atent la cursuri si laboratoare si sa prinzi esentialul sau poate sa te doar in c.ur si sa ai restante peste restante.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricum nu e o facultate de toceala, e o facultate tehnica totusi, daca iti merge minte inveti logic si usor