| Kleb a întrebat:

Sunt la liceu, iar de ceva vreme cativa prieteni ma tot invita sa ies cu ei dupa ore pe afara...Din bun simt am iesit de cateva ori, dar pur si simplu nu imi place sa ies, chiar ma deranjeaza faptul asta...Problema e ca nu stiu cum sa le spun ca nu prea mai vreau sa ies cu ei( ei ies zilnic) sau macar ce sa le spun ca fac pe fiecare zi cand vin de la ore sa ma lase in pace? N-as vrea nici sa se supere pe mine! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Castiel a răspuns:

Nu ai cum. Orice ai face rezultatul va fi acelasi, se vor supara. Degeaba vei invoca motive, scuze si mai stiu eu ce. Daca nu-ti place compania lor, pur si simplu nu te mai du, spune-le ca nu ai chef pur si simplu. In viata e simplu, nu-ti place de X persoana, nu-ti petreci timpul cu ea. Doar daca sunteti in acceasi clasa, e posibil sa-ti faca probleme pe viitor, depinde cat de tigani sunt ca oameni.

| Kleb explică (pentru Castiel):

Da, ai dreptate aici...Mersi pentru sfat, o sa vad ce voi face

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le spui ca ai de invatat si daca iti mai ramane seara timp, iesi atunci.