| claudiaata a întrebat:

Sunt o fire mai sensibila si totodata si sincera, datorita acestor doua,, defecte " ca sa le zic asa. Am gresit mult, nu am incredere in nimeni din pacate asa ca am decis sa ma destainui aici in speranta ca voi ma ve-ti ajuta cu un sfat bun astfel si eu ma voi simti mai bine ca spun tot ce am pe suflet. Acum un an am cunoscut un baiat acel baiat avea prietena si eu stiam asta de aceea evitam pe cat posibil sa rup legatura cu el insa el insista, am devenit amici prieteni ca sa zic asa insa desi il placeam niciodata nu faceam gesturi sau altceva sa ii arat pur si simplu eram resemnata ca oricum nu imi apartine si gata. Dupa cateva luni datorita lui si mie ne-am reunit intr-un grup adica prietenele mele si prietenii lui am inceput sa iesim. La un moment intr-o seara ambii eram bauti si ne-am sarutat de atunci relatia s-a zdrunciunat ca sa zic asa deoarece el isi punea intrebari eu la fel si am recunoscut ca il plac dar asta sa nu afecteze amicitia fiindca eu nu doresc nimic de la el. Atunci el a recunoscut ca si el ma placea practic asta a fost motivul pentru care a insistat asa mult si la inceput si pe parcurs cand am ajuns sa devenim o gasca. Aam facut revelionul impreuna adica toata gasca, acolo a aparut si prietena lui, pe mine ma durea enorm asa ca am decis sa beau ca sa uit, si el bause si la uj momenta dat el mi-a furat un pupic de fata cu toti inclusiv ibita lui sad ina acel moment am simtit ca mor acolo ce mare rusine, bine ca lumea vazuse ca nu eu am fost vinovata, Dupa cateva zile capitolul s-a incheiat desigur cu vina mea, desi au vazut toti cum a fost faza tot eu am fost vinovata am plans mult si nu stiam ce sa fac dupa vreo luna el m-a bagat din nou in seama am clarificat treaba cu revelionul a zis ca nu regreta ca a facut asta ca e tanar si nu are de gand sa regrete nimic, m-am simtit mai bine ca a recunoscut brusc nu imi mai pasa de ce zicea lumea. Apoi ne-am intalnit de 3 ori si am mai vorbit, el imi cerea sa fim,, prieteni cu beneficii" desigur ca nu am acceptat apoi nu am vorbit vreo saptamana fiindca eu mi-am pierdut telefonul si cand mi-am recuperat numarul am decis sa il sun cu privat si fix s-a intamplat la mom nepotrivit el era cu ea, nu a raspuns dar presupun ca avea ceav de mi-a recunoscut numarul sad a doua seara am deccis sa-l sun iar, si atunci era cu prietena lui si mi-a facut scandal mare sad. Atunci am inteles care a fost planul lui, dupa faza cu revelionul a decis sa refaca legatura intre noi stiind ca la un moment sigur voi suna si gafa urmand ca el sa ii zica ceva gen,, vezi ea e vinovata uite cum suna " sad of. intr-un an de zile nu l-am sunat niciodata el insista tot timpul si fix acum am patit-o sad Oh Doamne ma simt foarte nasol stau inchisa in casa nu imi vine sa imi scot chipul in lume

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Trist,cum dracu sa faca asta,ce ii da prin cap la tip laughing Cam urat,trebuie sa te obisnuiesti cu barbati ca doar pasarica vor, inca esti micuta, dar... tine minte asta, ti-o spune un barbat happy Barbati cand au chef de... happy numai gandesc limpede, o sa intelegi anumite lucruri cand mai cresti

| FemeiaPisică a răspuns:

De când sensibilitatea și sinceritatea sunt defecte? Când am citit că ai tras o beție zdravănă și i-ai spus că îl placi, mi-am pierdut interesul să îți citesc postarea. Tu ești zdravănă la mine? Ca fată te îmbeți mai ceva ca un bețivan. Rușine! Acum fiicele nu mai sunt gospodine ca și mama, ele beau mai rău ca tata. Lasă băutura și nu te mai plânge că suferi în dragoste. Sunt alții care plâng pentru că nu au cu ce să își hrănească familia.

| T0T a răspuns:

Lasă-l în pace. Nu are de ce să îți fie rușine doar că ai fost foarte naivă, ca să nu folosesc alți termeni care să te deranjeze. Treci mai departe.

| OldSoul a răspuns:

Hey, stai calm ca nu ai gresit cu nimic, nu te mai invinovati tu insati, fii indiferenta, nu e greseala ta si chiar daca ar fi toti mai gresim.

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul respectiv nu te merita. Tot ce a vrut de la tine a fost acel "friends with benefits". Nu ai de ce sa te zbuciumi nici pentru el nici pentru cei din jur. Tu ocupa-te de viata ta si lasa-i pe ceilalti sa creada ce vor.