| DragosRazvan28 a întrebat:

Salut.Sunt pe profilul mate info intensiv.La liceul meu profesoara nu ne preda mare lucru la informatica si as vrea s-a invatat programarea de unul singur.Imi puteti niste sfaturi si sugera niste carti/culegeri de pe care as putea invata?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta tutoriale pe Youtube, gasesti foarte multe cu tipi de treaba la care intelegi ceva, si descarca ti codeblocks sau java script, dar codeblocks e cel mai utilizat la liceu

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum naiba sa descarce java script?
java script e un limbaj, ce sa descarce la el?

| Knu a răspuns:

"Fundamentele programarii" - de la a 9-a pana la a 12-a + gasesti o gramada de tutoriale pe Youtube.

| Wehrsi a răspuns:

Buna. Ti-as sugera sa nu dai bani pe carti/culegeri, ci sa incerci sa te folosesti de Youtube, asta daca stii engleza. Este plin internetul de informatii si din experienta iti zic ca asa vei invata cel mai usor.