| DA1234 a întrebat:

Sunt un tip introvert care nu are prea multi prieteni. In trecut am avut experiente mai putin placute, majoritatea personelor tradandu-ma. Sunt intr-o relatie de jumatate de an si tot ce pot spune e ca lucrul asta mi-a facut foarte bine. O data, fata respectiva s-a despartit de mine din cauza anxietatii mele dar acum, cu ajutorul ei am inceput sa nu o mai am. Sunt o persoana care se ataseaza foarte mult de oameni iar atunci cand rup legatura cu ei sufar. In ultimul timp ma gandesc la faptul ca va veni ziua cand o sa ne despartim definitiv. Am auzit multe persoane care spun de iubirile din liceu, ca trec repede etc. Eu cum am mai spus, ma atasez foarte repede si o iubesc pe fata asta si ea simte la fel. Dar nu stiu ma gandesc ca ne vom supara sau se va supara dintr-o data pe un motiv care acum poate mi se pare inofensiv, eu putin probabil sa ma supar, fiind foarte calm si nu ma deranjeaza mai nimic la ea. Ma gandesc si ca de la toamna ea va fi a 11-a, eu a 10-a, o sa ne vedem mai rar, ea va avea si simulari. Da, da stiu ca in loc sa ma gandesc la asta ar trebui sa profit si asta fac. Gandurile astea ma apuca doar seara sau cand sunt singur.

2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Traieste prezentul de altfel pe langa relatiile care nu reusesc sunt si exceptii cand ei chiar raman impreuna tot restul vietii happy

| JiminGotNoJams a răspuns:

De ce te gandesti la viitorul acestei relatii si nu traiesti prezentul?
Intr-adevar, ceea ce se formeaza intre 2 persoane in liceu nu e de durata.
Dar exista o posibilitate(destul de mica totusi)sa ramaneti impreuna.
Trebuie sa fi realist si sa constientizezi faptul ca va veni momentul despartirii.
Daca se intampla tu trebuie sa mergi inainte, fara regrete.
Aceasta relatie este o viitoare experienta pe care trebuie s-o pretuiesti.
O sa ai parte si de alte relatii dupa ce voi 2 va veti desparti, deci nu nega realitatea si nu te lasa deprimat de gandurile tale despre viitor, bucura-te acum de relatia voastra.