| anonim_4396 a întrebat:

La noi in scoala, este un baiat care este clasa a 7-a.Este blond si are ochii verzi.Eu am avut conflicte cu el si acum nu mai am. Ii faceam cu mana (cand era elev de serviciu,ca sa ne imprietenim,sa nu mai fie dusmanie intre noi) si el incepuse sa vorbeasca cu mine :"Ce faci Stefania?",etc. Dupa aceea imi zicea o colega de-a sa ca mie mi-ar place de el,ceea ce nu era adevarat, pana si un coleg de-al lui mi-a zis ca mie mi-ar place de el, ceea ce este o minciuna.Intr-o zi, la scoala urcam scarile si o colega de clasa imi zicea ca mie mi-ar place de el si eu i-am zis ei ca nu-mi place si ca nu vreau sa fiu cu el impreuna, si dupa aceea colega mea s-a dus sa-i zica ca-mi place de el.Baiatul cu care m-am certat a zis ca nu se pune la mintea mea,etc.M-am simtit aiurea! Cand trec pe langa el imi rosteste numele intotdeauna! Sa nu aveti parerea este un baiat bun! El fumeaza,este mai mic ca si mine (la inaltime),am auzit ca bea si alcool,etc.El imi zice ca sunt o vaca, ca nu sunt frumoasa, etc.Chiar m-a dracuit si m-a injurat! Totul a pornit ca i-am zis dirigintei mele ca un coleg de-al sau s ar fi luat de mine si de atunci ma sacaie cu chestia, dar acum nu mai zice pentru ca mama mea s-a luat de el.Si tot el i-a zis mamei mele ca eu i as fi injurat colega,ceea ce este o minciuna! Cand se va incepe scoala,o sa zica ca-mi place de el, cand o sa ne intalnim o sa -mi zica pe nume, etc.Ce sa fac ca sa nu mai fiu in situatia asta!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu vad de ce ar zice asta daca tu nu dai semne ca esti interesata de el. Ignora-i si daca vad ca nu te afecteaza o sa te lase in pace.

| Samariteanul a răspuns:

Iti dai seama ca daca intra aici pe site iti vede intrebarea, nu? Ai detaliat-o atat de bine incat...inca putin si ii spuneai si numele

| Stefany23 a răspuns (pentru Samariteanul):

De fapt nu are cum s-o vada pentru ca nu-i plac siteu-rile cu intrebari! Sunt sigura 100% ca n-o s-o vada!