| valim a întrebat:

Tocmai mi-a fost vandalizata bicicleta in scara blocului. Cauciucuri sparte, frane rupte, tot inafara de cadru e distrus.
Am vazut un baiat si o fata dar nu le-am putut vedea fetele.
Cu politia mi-am irosit timpul.
Vecinul de la parter are camere dar e putin probabil sa fi surprins fetele pe intuneric.
Singura idee care mi-a trecut prin cap este sa frec politia in fiecare seara cand vad pe cineva in fata blocului dupa ora 22 pe motivul perturbarii linistii publice.
Ce as putea face pentru pedepsirea autorului?

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Acuma nu tare mai ai ce face decat sa cauti tu prin piete etc,doar acolo sau pe strada s-ar putea sa dai peste ea,altfel nu ai cum so gasesti, si sincer nici politia.

Daca o gasesti sau iti iei alta, pentru siguranta ta, si pentru a putea dovedii ca-i a ta, te-ar putea ajuta asta http://registruldebiciclete.ro/

Sper ca te-am ajutat :P
Ceao :*