| danielus a întrebat:

Eu am 14 ani si 1.66 cm inaltime oare o sa am la 18 ani 1.85cm -1.88cm. tinand cont ca tata are 1.82 cm si mama 1.67, foarte multe cunostinte imi spun ca seman la fizic cu tata si mamaia din partea lui tata mi-a spus ca eram mai scund ca mine cu 7 cm.

2 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Nu este sigur ca vei mosteni inaltimea tatalui, poate l-ai mostenit fizic: forme, musculatura, osatura, robustime, dar nu este obligatoriu si inaltime... poate il intreci happy

| AveMaria a răspuns:

De unde sa stiu eu cati metri ai sa ai la 18 ani ce sunt eu cititoare in carti?laughing...Serios acum asteapta pana la 18 ani si ai sa vezihappy