anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Acum trec clasa a 9-a si mi-am propus sa intru la un liceu din Galati.

Am avut o medie de 8, 50.

Stiu sigur ca voi fi admis, dar este o problema cu care ma confrunt inca din gimnaziu.

Am un coleg cu care nu prea ma inteleg, este foarte smecher in sensul ca : punea piedica(sper ca am scris corect) la toti colegii (baietii, in mare), Ne impingea, deci practic facea totul ca sa ne enerveze pe noi, Zicea la toata clasa ca suntem gay/idioti si facea misto pe seama noastra, iar cand ripostam Tot pe noi dadea vina.

Ma rog, acest baiat are media aproape ca a mea si doreste sa intre pe acelasi profil la acelasi liceu. (nu din cauza ca sa ma imi faca mie in ciuda, pur si simplu il pasioneaza profilul)

Eu vreau neaparat sa intru la acest liceu dar cand imi aduc aminte ca voi fi cu asta in clasa ma pune pe ganduri, pentru ca sunt sigur ca va face misto de mine in fata colegilor noi pe care o sa ii am si le va face o impresie proasta. De asemenea, cand o sa imi gasesc si eu o prietena sunt aproape sigur ca va incerca sa ma comenteze in fata ei, etc. Ai prins ideea.

Ce sfaturi imi oferiti? Eu nu as vrea sa il rasplatesc cu aceeasi moneda deoarece nu sunt genul. Ne-am mai batut in trecut dar asta nu cred ca schimba nimic.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii mai acorda atentie! Si smecher nu e, e un bufon prost care vrea sa arate ca e tare dar nu e. Daca m-ai continua si acum spui la diriginte, asemenea specimene nu au ce cauta, ma mir ca are medie mare. Sa se duca la un liceu tehnologic ca isi gaseste prieteni exact ca ei. Bataia nu rezolva nimic, trebuie sa se gaseasca unu ( poate mai mare) sa-i zica vreo doua ca sa inceteze. Bafta