| TheVirus a întrebat:

happy
Acum vreo 2 ani am intalnit o fata printr-un prieten apropiat, ce locuieste aproape de orasul in care m-am nascut, si unde merg aproape in fiecare vacanta (cam 500-600 de km de locul unde stau acum).
Ne-am inteles bine de la inceput, chiar daca aveam niste probleme acasa si eram cam suparat, ea m-a scos din acea stare si in scurt timp a devenit cea mai buna prietena a mea, iar eu cel mai bun prieten al ei big grin.
Ne-am inteles bine mult timp, pana acum cateva luni, cand am inceput sa o plac foarte mult (imaginati-va cum este sa va placa de cineva la o asemenea distanta). M-am hotarat sa ii zic, si mi-a spus ca si-a dat seama de mult timp de asta, deoarece incepusem sa ma schimb foarte foarte mult. Si chiar daca a inteles, am impresia ca si-a schimbat atitudinea fata de mine, sau eu fata de ea deoarece nu mai vorbim asa mult ca inainte. Inainte vorbeam prin mesaje, la telefon, pe mess, facebook, iar acum abia daca ma mai baga in seama o data la o luna. Ma simt foarte prost din cauza asta, pentru ca nici eu nu prea o mai bag in seama des, pentru ca am senzatia ca o deranjez, chiar daca nu pare sa aiba vreo problema...
Nu vreau sa fiu cu ea, deoarece logic, nu am cum, dar nu vreau sa o pierd, vreau sa fie totul ca inainte...
Ce sa fac? Imi cer scuze ca am scris atat happy.
(daca a aparut intrebarea de mai multe ori, imi cer scuzehee hee)

Răspuns Câştigător
| Love8D a răspuns:

Ai putea sa o bagi tu in seama, si cand o bagi in seama poti sa intrebi daca o deranjezi ca sa te asiguri ca poate vorbi.Asa poate va intariti prietenia.S-a intamplat chestia asta din cauza distantei,pentru ca e diferit atunci cand omul respectiv e langa tine, pentru ca vezi pe fata lui cai pasa, asa prin telefon poate sa il doara fix undeva(nu cred ca e cazu aici). Cand te mai duci in vacanta pe acolo incearca sa o cauti, sa petreci timp cu ea, sa vorbesti cu ea.
Asta este parerea mea.Acum tu faci ce vrei.Ascultati inima.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa-i spui si ei asta ca vrei sa ti legatura cu ea ca intre prieteni, nu cred ca ar refuza

| TheVirus explică:

I-am spus...eu ma simt prost doar pentru ca nu mai tinem legatura ca inainte...