| Qwwww a întrebat:

acum vreo 3 luni în urmă eram supărat deoarece împlineam 18 ani și nu avusesem niciodată prietenă, dar ceva frumos s-a întâmplat fix a doua zi de după majorat am cunoscut o fată de 16 ani nu era frumoasă dar părea de treabă, ne-am întâlnit de mai multe ori am vorbit, ne-am plimbat, eu am întrebat-o de este singură și ea mi-a spus că a avut un prieten care a înșelat-o și a suferit mult din cauza asta și de asemenea și-a pierdut încrederea în băieți, crezând că toți sunt la fel niște porci.
Nu a mai durat mult și ea s-a combinat cu mine spunându-mi că însfârșit a găsit băiatul pe care îl căuta: liniștit și care știe să aprecieze o fată pentru sufletul ei nu pentru ambalaj.
După doar două săptămâni aceasta îmi trimite un mesaj în care îmi spune că vrea să se despartă de mine pe motiv că eu nu am suficienți bani ca să îi fac toate mofturile și să o plimb prin excursii.
Exact a doua zi s-a pus cu unul într-o relație, culmea nesimțirii, bine măcar că sunt o fire care mă atașez greu de o persoană.
Oameni buni se poate așa ceva? Toate fetele se plâng că nu găsesc băieți de treabă dar când îi găsesc își bat joc, fetele din ziua de azi nu știu să aprecieze sufletul din păcate ele apreciază doar " banul" oare mai există fete cuminți în toată lumea asta?

1 răspuns:
| gd001 a răspuns:

Normal ca exista. Trebuie doar sa astepti. Urat din partea ei sa iti spuna ca nu ai bani sa ii faci mofturile. In locul tau nici nu m-ar mai interesa persoana ei. Nu merita atentia ta. Preocupati gandurile cu altceva si lasa profitoarele sa mearga pe drumul lor.