| sleeppy a întrebat:

ajutati-ma va rog.mi-a placut de un coleg de clasa cam 3 luni..insa in acele 3 luni ia mai placut de mine..totul era bine
ne distram..imi dadea sfaturi ma sustine. pina intr-un timp cind mi-a spus ca vorbeste cu o fata mai mare decit el si ca ei ii place de el.Dar eu nu am reactionat rau..nu am crezut ca si el o va placea
pina nu i-am vazut intr-o zi la scoala zimbind unul altuia.Si de atunci nu prea imi tragea atentia..nu prea vorbea cu mine.Au trecut 3 luni eu inca nu pot uita momentele alaturi de el..si acum imi zimbeste si se uita la lectii la mine.Dar oricum mai vorbeste cu fata ceia.Ce sa fac? Dati-mi un sfat va roogsad
Dau funda:Xhappy

Răspuns Câştigător
| mykids a răspuns:

Incearca sa te apropii de el... uite de exemplu spune-i sa te ajute la ceva(la ce el e bun) iar cand se apropie de tine se va intampla "ca prin miracol" sa va tineti de mana...cel mai important incearca sa stai aproape de el nu il scapa caci odata ce l-ai pierdut nu se va mai intoarce mai ales ca fata aceea e mai marehappy sper ca te-am ajutat
P.S. am spus sa stai aproape de el nu sa il spionezi si nu stiu ce nebunii happy

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cel mai simplu e sa-l chemi undeva in oras si sa vorbiti. Tine minte ca daca astepti prea mult..vine cineva care nu asteapta. Cam asa e in viata. Trebuie sa fii spontan si sa profiti de ocazia ivita. Nu vrei sa ajungi sa ramai cu intrebarea ''ce-ar fi fost daca?''. Grabeste-tehappy

| mariukka a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa fii alaturi de el lasa-l sa faca el primul pas (daca te place o va face desigur dar daca nu mai sint baieti pe lumea asta

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Pur si simplu incearca sa arati ca esti mai importanta decat fata aceea, bagate in seama dar nu exagera.Fai complimente, cauta ceva ce aveti in comun cauta subiecte de discutie care il intereseaza. Daca este indragostit de acea fata sfatul meu este sa mai astepti pana cand o sa isi dea seama cu cine s-a incurcat.