| Tudormatei a întrebat:

Am 11 ani, si sunt cam ragusit si cateodata parca fac (virgula) ca un magar, adica vorbesc normal pe urma imi scapa vocea practic se subtiaza...Ce se intampla? laughing

4 răspunsuri:
| KiddaDot a răspuns:

E normal la varsta ta. E o schimbare hormonala. Treci prin schimbarea de voce! Stai linistit, o sa dureze doar vreo 2-3 ani laughing) cateodata cu pauze...chiar mai mult. O sa observi diferite schimbari. Par care apare si creste mult mai repede, cresti in inaltime brusc..Nu te panica :* p.s. O sa apara si niste dereglari hormonale..asta daca nu au aparut inca blushing

| Tudormatei explică (pentru KiddaDot):

Acele "dereglari hormonale" mi-au aparut de ceva timp. in jur de 1 an jumatate. Multumesc pentru raspuns happy mai astept si altele

| KiddaDot a răspuns (pentru Tudormatei):

Dureaza ceva timp..probabil ca abia acum ai intrat in perioada schimbarii vocii happy

| AnykaValy98 a răspuns:

Salut, si mie mi se intampla asta si problema este ca ti se schimba vocea nu este nimic grav tuturor baietilor din clasa mea li se intampla asta! Bun sper ca te-am ajuta acu FUNDA