| SoferTir a întrebat:

Am 12 ani si 7 luni si am 1.65.Sunt baiat.Sunt cat tatal meu (nu e prea inalt). Voi mai creste multi cm? Voi trece de 1.85? Mentionez ca m-am inaltat dintr-o data si de 4 luni nu am mai crescut 1 cm

1 răspuns:
| Lamaitzza a răspuns:

Ai sa mai cresti prin clasa a 8 a asa, adica pe la 14 ani.Pana la varsta de 14 ani o sa cresti foarte putinbig grin iar la 14 o sa cresti destul de mult si repede, asa e de obicei la baietii o sa inveti si in a 7 a la biologie(anatomie) acum nu stiu e posibil sa fie si o exceptie depinde si de organismul fiecaruiathinking Succes!