| GeoGForce a întrebat:

am 12 ani si de vreo 2saptamani parintii mei nu mai vorbesc cu mine(in special mama) imi spune sa o las in pace nu mai sta cu mine si nu i-am facut nimic Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Chiar daca ai fi gresit cu ceva, parintii nu ar trebui sa te ignore.Cred ca au probleme intre ei si nu stiu sa dialogheze, nici sa-si mascheze suficient trairile.Nu-i ignora, dar incearca sa ii intrebi pe fiecare cu ce ai gresit. Poate unul din ei va avea un moment de sinceritate. Daca nu, nu ai ce face decat sa ai rabdare, pentru ca oamenii mari mai au asemenea momente.Rabdare si daca vrei mai revin-o.

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cum adica numai vorbesc cu tine? Deloc?
Orice li s ar intampla sau ce le au facut tu lor Tot Trebuie sa Vorbeasca cu tine! Dar Cred ca ti faci tu prea multe griji sigur parintii tai nu ai nimic cu tine,! Esti singur la parinti? Stai linistit si nu te mai ingrijora sigur isi vor revenii ei! Ok?~~!

| LaRiiuU a răspuns:

Pai gandeste-te ce-ai facut. Poate ca le-ai gresit cu ceva. Mai incearca sa vorbesti cu ea si daca vezi ca continua asa, ignor-o. Las-o sa-i treaca supararea. Si dupa o saptamana, doua ia si vorbeste din nou cu ea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

A trecut ceva timp de la intrebarea ta. Acum care mai este situatia?

| GeoGForce explică (pentru Danut_Popa_1961):

Aa...lucrurile au revenit acum totul este in regula...multumesc pentru intrebare

| Burlacu006 a răspuns:

Pai sunt 2 motive.
1:Are ceva probleme pe cap.
2:ai facut tu ceva si nu-ti dai seama