| OsShadow a întrebat:

Am 13 ani și am consumat alcool, aprox 4 pahare, pentru unii e o cantitate mica dar nu am mai băut atat alcool în viața mea și a fost prima data când m-am îmbătat.
Următoarele zile am simțit ceva straniu, înțepături și pișcături pe mâini, parca erau amorțite dar înțepăturile nu dispăreau.
M-am documentat și suspectez că am neuropatie alcoolica, părinții mei nu știu că am consumat alcool și nu știu cum să tratez simptomele acasă fără sa afle părinții mei.
Va rog să mă ajutați!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Neuropatie alcoolica dupa 3 pahare loool. Buna documentare ai facut.

| OsShadow explică (pentru suntserios):

Am uitat sa scriu ca urmatoarea zi am baut 2 sticle...nu mai conteaza acum, cred ca e deficienta de B12

| suntserios a răspuns (pentru OsShadow):

Pare mai mult ipohondrie

| Eireann a răspuns:

Nu ai neuropatie alcohoolica - apare dupa ani sau zeci de ani de consume regulat (zilnic) de alcool. Consuma multa apa fiindca esti probabil deshidratat.