| Adina01 a întrebat:

Am 14 ani si mi-as dori mult sa fiu model, m-am interesat si cred ca MRA ar fi cea mai buna agentie, nu stiu exact daca ma apropii de masurile lor, dar prefer sa astept sa mai cresc putin in inaltime decat sa incerc un casting la o agentie neprofesionista. Am intrat pe site si trebuie sa le trimit minim 3 poze si masurile, iar daca sunt potrivita o sa ma sune in decurs de 10 zile. Problema e ca mi-e teama de esec, asa ca nu o sa le zic alor mei in caz ca ma hotarasc sa le trimit. As vrea sa vorbesc cu cineva despre asta, dar nu vreau sa creada ca sunt nebuna sau ceva de genu'. Deci, ce ma sfatuiti?

1 răspuns:
| Ezeru a răspuns:

Iti sugerez sa astepti vreo 5 ani sa vezi cum este viata si dupa sa te apuci de asa ceva. Viata nu este asa cum o percepem noi la 14 ani ci este complicata, iar cariera este un lucru important in viata noastra deoarece ne defineste. Desi tu ai vrea sa fii model, dar stii ce viata duc modelele? Ce trebuie sa faca sa fie isi pastreze cariera sau cat timp dureaza cariera lor...
Daca vrei sa participi la un concurs de frumusete sau ceva de genu este o idee buna, dar daca vrei sa iti decizi viitorul de la varsta asta iti sugerez sa te gandesti mai bine.winking