| InTrEbArStupide a întrebat:

am 15 ani si 1.70 este buna inaltimea mea sau sunt prea inalt? O sa mai cresc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce anume sa fie buna inaltimea ta?
Ce intrebare este asta?
Cui ii trebuie ca tu sa fii inalt?

Tot ce pot spune este ca, de esti baiat, esti micut la 1, 70m si sper sa mai cresti.

| lpavel a răspuns:

Daca esti fata atunci da esti foarte inalta la varsta asta, daca esti baiat atunci nu esti prea inalt dar nici scund. Oricum vei mai creste in urmatorii 3-4 ani si atunci da vei fi printre cei mai inalti... happy

| Turbo223 a răspuns:

Nu,nu esti deloc inalt, dar nici scund.Deobicei ni se spune ca crestem pana la 18 ani, insa nu este chiar asa.Nu avem toti cum sa crestem fix cand devenim "adulti" nu suntem programati, fiecare cu corpul lui.Deobicei o fata are inaltimea de adult pe la vreo 15-16 ani, crescand foarte putin dupa aceea.La baieti e altfel.Dar, da o sa mai cresti.Fie pana la 17-18 ani, fie 20 asta nu putem spune, dar de obicei un baiat pe la 16 ani a atins aproape inaltimea de adult (repet APROAPE). Acum depinde cat de inalti sunt si cei din familia ta.