| 98Sorin98 a întrebat:

Am 15 ani si am fata plina de cosuri. Vreau sa ma ajute cineva cu cateva metode de a scapa de cosuri, sa fi fost si incercate, daca se poate.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont de varsta pe care o ai, e oarecum normal sa fii ''invadata'' x_x de cosuri! Stiu prin ce treci, dar cel mai bine e sa mergi la dermatolog.
Nu stiu daca esti fata/baiat.
Folosesc diverse masti care previn (intr-o oarecare masura) aparitia cosurilor, dar pentru mai multe detalii iti pot lasa intr-un mesaj privat.

Oricum, te sfatuiesc sa consulti un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand cu caldura, CREMA ANTIACNEICA pe baza de argila activa si propolis.
Personal, am fost foarte multumita de rezultate.
Este 100% produs natural, fara parabeni.
O gasesti in farmaciile naturiste, nu m-a costat mai mult de 7, 50 RON.
Te pup!

| Public22 a răspuns:

Soarele ajuta foarte mult

| Peaches a răspuns:

Foloseste produse Amway. Garantat %.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| darriya a răspuns:

Crema de galbenele, pe urma iti pui pasta de dinti pe zonele afectate si dormi asa, si vei vedea ca vor disparea!

| EuDeeu a răspuns:

Pare ciudat dar poti folosi o masca de ou! Mai exact spargi un ou, il bati si apoi il intinzi pe fata, dupa ce se usuca pe fata masca te speli cu apa calda, astfel facand in fiecare zi! Eu si sora mea am incercat ca si noi am avut probleme cu niste cosuri si folosind masca au mai trecut si nu au mai aparut asa multe!

| Lore_Loredana_1997_oqa7 a răspuns:

Buna..si eu trec prin aceeasi perioada am 16 ani si de cateva luni, mi-am luat un tubulet de la avon cu unfel de crema mai transparenta se numeste, Clearskin Professional, este foarte buna intro luna nu mai ai cosuri aproape de loc, trebuie sa te dai cu ea in fiecare seara dupa ce te speli pe fata si dupacea stai cu ea pana se usca si dupacea o decojesti jos. Sper sa-ti fie de folos. Funda

| faranumar2014 a răspuns:

Mananca usturoi