| Bogdan2246 a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani si in ultimul timp am început să ies in oras cu un grup de prieteni printre care este o fata pentru care am prins sentimente. Porblema este ca noi doi mai mult de salut nu ne-am spus. Sper sa ma ajutați cum aș putea sa incep sa comunic cu ea si sa port o conversatie cu ea. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hfjivdubn a răspuns:

În primul rând, da-i follow pe insta, dar nu acum, mâine pe la 12. Dacă îți dă follow back apreciaza-i o postare.
În al doilea rând, votează mereu la story. urile ei.
În al treilea rând, nu întra prea des pe contul ei deoarece este posibil sa vadă, dacă are o aplicați speciala pe care o are mare parte din oameni.
Si în ultimul rând comporta-te normal când ești cu ea. Nu minți ca să pari șmecher, nu incerca sa spui ca bei și fumezi doar sa-l faci pe băiatul rau sau de astea, fii tu. Daca am scris greșit îmi cer iertare, dar cred că vezi și tu cât este ceasul, iar la ora asta mai greu cu scrisul, NB

1 răspuns:
| Andreiomul a răspuns:

Păi, încearcă să te interesezi de ea, de familia ei, de lucrurile care îi plac ei, dar nu fi prea băgăreț, fi tu însuți și dacă ai intenții bune și fata e de treabă, totul va merge bine.
Acum, realist vorbind, cel mai rău scenariu e să te refuze când o întrebi dacă iasă cu tine la un suc, prin urmare te gândești, ar fi atât de rău?
Acum te descurci tu, orice ar fi succes și distracție plăcută!