| Maximamspusiara a întrebat:

Am 16 ani si am parul prea des si sarmos. Cum as putea sa il raresc?

Răspuns Câştigător
| princess a răspuns:

Pot sa iti dau un sfat?
Poate parul tau este asa de sarmos cum spui si pentru faptul ca abuzezi de produsele cum ar fi gelul,spuma,fixativ etc, daca de exemplu astazi ti-ai pus gel sau spuma in par, seara pana sa te bagi la somn este indicat sa iti faci o baie si sa nu dormi cu parul plin de acel produs pentru ca este ceva innecesar pentru el.De aceea isi pierde din vitalitate si devine uscat si aspru.
Si cum ti-am spus mai jos in raspunsul meu, hidrateazati-l mult si ai sa vezi rezultatele.Cumpara-ti o masca hidratanta.

4 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Asa il aveam si eu si l-am indreptat cu placa si sa rarit foarte mult si regret, mai bine stia cu el asa

| princess a răspuns:

Faptul ca il ai des este foarte bine singurul lucru de care are nevoie este sa il hidratezi si nutresti foarte bine si ai sa vezi cat de fin si matasos devine si nu ai sa mai vrei sa il raresti.Ingrijestel bine si o sa isi schimba aspectul de la "sarmos" la moale si fin.Cumparati o masca si aplicati-o dupa ce te-ai spalat pe cap de la mijloc la varfuri si stai cu ea cel putin cateva ore apoi clateste-te bine.
Faptul ca il raresti nu o sa iti dea nici un rezultat o sa ramana la fel de sarmos.

| Maximamspusiara explică:

Poate la uni arata bine dar sincer mie nu. Multi/e mi-au zis ca imi arata mai fain daca il aveam mai rar. Si cum sa il fac macar mai moale? Il am asa de sarmos ca pot sa pun 1 tub de gel si degeaba.

| princess a răspuns (pentru Maximamspusiara):

Pot sa iti dau un sfat?
Poate parul tau este asa de sarmos cum spui si pentru faptul ca abuzezi de produsele cum ar fi gelul,spuma,fixativ etc, daca de exemplu astazi ti-ai pus gel sau spuma in par, seara pana sa te bagi la somn este indicat sa iti faci o baie si sa nu dormi cu parul plin de acel produs pentru ca este ceva innecesar pentru el.De aceea isi pierde din vitalitate si devine uscat si aspru.
Si cum ti-am spus mai jos in raspunsul meu, hidrateazati-l mult si ai sa vezi rezultatele.Cumpara-ti o masca hidratanta.

| sellyutza a răspuns:

Pai, e bine sa ai parul des. Nu inteleg de ce vrei sa ti-l raresti...winking