| EuSiAtat2012 a întrebat:

Salut, TPU!
Am 16 ani, sunt baiat si sunt prea timid ma pierd foarte repede nu stiu cum sa va explic.(multi imi zic sa ma schimb)
Astept cateva sfaturi din partea voastra.ce pot face sa scap de acest DEFECT!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| adeliz a răspuns:

Ok.....eu sunt fata, am tot 16 ani si nu vad de ce crezi ca-i rau sa fi timid.
Bine...ai putea sa incerci sa te relaxezi si sa nu te lasi influentat de lumea din jurul tau, dar daca asa esti tu....chiar nu-i un defect. Sunt multe persoane care si-ar dori sa fie mai calculate si sa aiba un pic de "sentiment" in ele. O sa cresti si o sa te schimbi, crede-ma. Eu, cand era mai mica nu putea lega 2 vorbe fara sa plang sau sa tremur toata, dar acum "defectul" mi s-a mai diminuat; pot spune ca nu mai am niciun fel de probleme.
P.S. 1.Relaxeaza si gandeste-te la ceva ce iti face placere cand esti pus in situatii critice.
2. Nu uita ca emotiile sunt constructive.

| EuSiAtat2012 explică (pentru adeliz):

Multumesc frumos, adeliz chiar imi place cum mi-ai vorbit!
Pentru asta am apreciat raspunsul tau.

3 răspunsuri:
| adeliz a răspuns:

Ma bucur ca ai inteles ce am vrut sa spun si multumesc pentru funda. happy

| EuSiAtat2012 explică:

Foarte interesant..adeliz!
Multumesc frumos.