| gaby4658356 a întrebat:

Salut TPU! am 16. si am o problema de cand ma stiu
sunt timid, rusions, Si imi este foarte greu sa imi fac prieteni de varsta mea. ma tem de refuz/umilinta

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna. La liceu nu ai gasit niciun coleg sa mai schimbati doua vorbe si sa va imprieteniti? Adevarul e ca pe masura ce avansezi in varsta e un pic mai greu sa iti faci prieteni, dar nu imposibil.

Nu trebuie sa iti fie frica de refuz.Iar umilinta de unde ar veni? Daca cineva incepe sa faca glume de prost gust, ignori pur si simplu.

2 răspunsuri:
| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă ai un singur prieteni și ala sa fie loial un frate Adevărată ești norocos unul da sa fie cât 100000ca Andrei happy un frate Adevărată până la capăt.