| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Am dat simularea de a 7-a in martie.Stiu ca e cam tarziu pentru intrebare dar acum mi-a venit. Daca am luat 9 la romana si 8 la mate(cu rotunjire la ambele) fara sa invat ceva inainte, la examenul de a 8-a daca am sa invat si am sa recapitulez tot si am sa iau peste 8.50 la ambele, la ce liceu as putea sa merg?

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Esti a saptea, deci pana in clasa a opta ai tot timpul sa mai inveti.Eu zic ca iei peste 9 sincer.Simularea intotdeauna e mai grea decat examenul in sine.Plus ca ai spus ca nu ai invatat deci ai toate sansele sa iei note foarte mari.Bine,se vor mai adauga lectii si e bine sa ramai constant in munca ta.Asta cu liceul :nu ne-ai spus din ce oras esti, deci prin urmare nu te putem sfatui noi.Alege-ti un liceu bun, de care sa te interesezi dinainte cam ce profesori are, daca se fac activitati extrascolare, daca colectivul de elevi in general este ok.

| BunaZiuaMerio explică (pentru Nirvanaaa):

Stau la 30 min de constanta

| SomkidApple a răspuns:

O sa iei 9 minim (+_+) bag mana in foc