| Ayuuuuu a întrebat:

Salut TPU! Am mai multe intrebari! Am auzit ca daca dorm mai mult sau daca stau,, atarnat " pe o bara ma inalt mai repede si mai mult, este adevarat si daca da, cat ar trebui sa stau pe zi atarnat? Am 12 ani si 8 luni, cand ar trebui sa imi vina pubertatea? Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa stai agata de bara de dimineata pana noapte ca nu cresti mai mult decat esti programat genetic.
Mananca sanatos si dormi seara de la ora 9, ca sa cresti si sa te dezvolti sanatos si armonios.
Pubertatea la baieti poate incepe la 14 ani sau la unii chiar mai tarziu 15-16 ani.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca asta ti-a spus tot vreunul de varsta ta, nu ma mira ca gandesti asa.

| VoidEternal a răspuns:

Cel mai puternic efect îl obții daca dormi atârnat de bară. Să vezi atunci ce crești.

PS: eram ironic, sa nu faci asta.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Frate mai terminalaughing))) eu te vad ca stai pe bară ca lilieci și tu crezi ca te înalți laughing)))

| DoctorGuru a răspuns:

Salut, aceeași problema am avut o și eu. Acum am 14 jum bro și mi au amortit mâinile, cum fac sa ma dezlipesc? Familia ma caută de 1 an și 6 lumi. Ajutor, dau funda