| dannyy96 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.cum sa o conving pe mama sa plec in orasul natal sa finisez studiile,caci ea m-a adus in Italia, dar din cauza ca am venit prea tirziu, nu stiu limba si am deja 17 ani nu am putut intra la nici o scoala, iar acolo mi-au mai ramas doar 2 ani de invatat.imi trebuie motive foarte puternice pentru ca este foarte incapatinata.

2 răspunsuri:
| mario1988 a răspuns:

Incearca sa ii explici sa studiile sunt foarte importante pentru tine spune-i ca tu nu vrei sa ajungi sa ai 12 clase degeaba, daca ii spui poate o sa inteleaga

| dannyy96 explică (pentru mario1988):

Problema e in asta ca deja practic i-am spus tot, iar ea m-a adus aici ca sa fiu mai mult linga ea.a spus ca nu mai are rost sa ma intorc, iar eu aici si asa pierd 3 ani.nustiu ce sa-i mai spun.