| Alex_Serky_1994 a întrebat:

Am nevoie de orice fel de scutire neaparat sa imi motivez niste absențe facute recent, dar faza e că nu merge să ma mai duc la medic...

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și ce motive serioase ai avut de ai absentat? Ai pierdut vremea în cluburi/baruri?
Unul din părinții tăi trebuie să meargă să stea de vorbă cu diriginta și ea îi va spune mamei tale, tot ce trebuie să facă. Dacă nu, să știi că ți se va scădea nota la purtare (zece absențe înseamnă minus un punct la purtare).

| sofisis a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu profesorii sa ti le motiveze. Alta varianta nu ai.

| floresdemayo a răspuns (pentru sofisis):

Exclus. Profesorii nu au permisiunea să motiveze absențele. Doar profesorul diriginte poate face asta. Altfel, va fi scandal în cancelarie. happy