| NoLoveNoStress a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. Sa nu vi se para ca sunt "proasta" sau ceva laughing :-s dar chiar nu stiu ce sa fac. Nu ma condamnati. Deci, parintii mi-au cumparat IPAD 3. Insa, il aprind si configurez limba, tara, etc. pana imi apare reteaua. Incerc sa conectez o retea fara parola si nu merge. Precizez ca am router wireless si nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa conectez. Deci cum fac sa am net la Ipad?

Va rog, ajutati-ma puppy dog eyes

FUNDA!

2 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Buna, ai router wireless, adica pus de tine, sau ai router de la romtelecom?

Daca e pus de tine, adica tu ai bagat cablul de net in el si toate cele, si nu ai setat o parola, atunci nu stiu raspunsul, DAR daca ai din acela de la romtelecom, vezi ca daca intorci router-ul ai acolo un user si o parola(kilometrica cei drept)

Succes!

| ItsMyTime a răspuns:

Nu esti proasta in caz ca te intrebi ca si eu am psp si nu stiu cum sal conectez la router dar fi atenta ca la routerul tau trebuie sa aiba o parola si daca la alea fara parola nu merge incearca la routerul tau cu parola si daca nu sti parola roag-o pe mama ta sa te ajute sau pe tatal tau bafta