| anonimus24 a întrebat:

Am niste probleme serioase, am 13 ani si sunt putin mai grasut.Baieti de la mine din clasa sunt foarte buni prieteni intre ei si se ajuta reciproc, numai ca eu nu ma incadrez in grupul lor. Adevarul e ca, eu in clasele mai mici eram foarte paracios si cred ca de acolo ma urasc atat de tare si nu vor sa ma bace in seama.In schimb cu fetele vorbesc mai mult, si chiar daca imi place de una dintre ele nu stiu cum sa ma exprim, si mi-o ia alti inainte. Vreau si eu niste sfaturi serioase! Multumesc anticipat! raspunsul cel mai bun primeste o

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

Nu ar trebui sa fi paracios, asta-n niciun caz, toata lumea-i uraste. Dar cred ca deja ti-ai dat seama de asta.
Iti spun sincer ce cred, si n-as vrea sa te superi!
Poate te intelegi bine cu fetele tocmai din acest motiv, e posibil ca ele sa vada in tine un simplu prieten, nimic mai mult.
Oricum, cel mai bine e sa spui totul in fata. Ia-o deoparte pe acea fata, si explica-i ce simti. Daca e fata desteapta, va stii ca daca nu te place, te va refuza in cel mai dragut fel. Dar daca e prostanaca, va incepe sa rada.
Tu trebuie sa fi pregatit pentru orice, dar sa te gandesti ca nu merita sa 'pleci urechea la ce zic ceilalti.

1 răspuns:
| anonimus24 explică:

Multumesc mult georgiana05! Param cand eram mai mic pea 2 si de atunci ma tot urasc, evident ca fetele ma vad ca pe un prieten...tot timpul isi spun pasul la mine,inclusiv si acea fata,dar eu nu sunt ca ceilalti baieti, nesimtit, mie imi place sa o iau cu usurelul pacat ca nu observa asta...