| Vlad_Ion_1960 a întrebat:

Am o colega in clasa care tot face misto de mine, imi spune ca sunt gay si ca sa recunosc sa nu mai mint lumea. La inceput am incercat sa o ignor. Cel mai destept cedeaza primul. Dar acum a inceput sa se bage si in viata mea. Eu merg cu ea acasa si ma mai suna parintii, apoi iar incepe "fetitia lui mama" si nu mai stiu ce jigniri ridicole. Chiar ma enerveaza foarte tare, plus ca sunt si o fire mai violenta. Cum as putea sa o fac sa inceteze fara sa fac ceva necugetat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, cel mai destept cedează primul, dar daca ea continua sa te enerveze, i-ai putea închide gura spunandu-i serios in fata, fără sa tipi la ea sau sa o jignesti, ce te deranjează. Seriozitatea te face uneori sa te simti rău pentru lucrurile care le spui. Poate asa o sa înceteze.

8 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Oh...Dumnezeule, fata aia nu are ce face?

| DelphhiN a răspuns:

Probabil ca ar trebui sa i gasesti si ei un punct slab si atunci cand iti spune ceva tie, in mod direct ii spuo si tu ei

| mihai69 a răspuns:

Io i-aș răspunde simplu: „auzi pisi, nu vrei să-i sugi tu pAula fetiței ca să nu mai vorbești prostii?"

| Vlad_Ion_1960 explică (pentru mihai69):

Nu prea as vrea sa fiu nesimtit dar cred ca aici se va ajunge.

| mihai69 a răspuns (pentru Vlad_Ion_1960):

Păi s-mi fie cu iertare, dar nesimțitul nu înțelege decât dacă îi vorbești pe limba lui! (ei).

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Nonameagain a răspuns:

Spune-i ca ai o iubita din alta parte si ca nu vrei sa faci sex (tocmai) cu ea pentru a-i dovedi contrariul.

| GYGYLATINO a răspuns:

eu cred ca fata te place adica o fi indragostita de tine sau o fi invidioasa pe tine Vlad eu unu ti-as sugera daca te mai face gay dovedeste-i ca nu esti si sarut-o pe ea asa sigur ii vei inchide gura