| Rebekah1664 a întrebat:

Am o intreare importanta pentru mine. Daca mananc mai rar si putin, beau multa apa voi slabi + ceau verde(fara zahar)? Singurul fapt care ma deranjeaza este faptul ca beau si cola. Am imcercat de multe ori ca sa ma las, dar nu pot. Am impresia ca degeaba ma abtin de la mancare si mananc mai putin ca beau cola si nu voi reusi sa slabesc. Chiar nu stiu ce sa mai fac sad!

Răspuns Câştigător
| Zarzarica96 a răspuns:

Daca chiar îți dorești foarte mult să slăbești, ar trebui să te gândești că Coca Cola este foarte dăunătoare organismului şi m-ai bine ți-au face un bine, decât un răsfăț prin a consuma-o. Iar când bei apă, pune şi lămâie te va ajuta. Pe lângă fă şi puțin sport, exerciții. Rezultatele nu se văd exact după o săptămână. De asta trebuie să te impui să ții acest regim ca să poți vedea rezultatele și să fii mândră.
Sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| ღBrunette a răspuns:

In primul rand, Coca Cola este o bautura daunatoare pentru organism. Asta ar trebui sa iti pui in cap, sa te motivezi singura sa renunti la ea. Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti, ar trebui sa fii suficient de puternica incat sa renunti la lucrurile care iti fac rau, zic eu. Apa este buna, mai ales combinata cu lamaie. Si ceaiul verde este bun pentru slabit, dar sa nu intreci masura. Se bea doar o singura cana de ceai pe zi si nu se bea pe perioade lungi de timp. Nu trebuie sa mananci rar. Trebuie sa respecti mesele principale ale zilei, dar sa fii atenta la ce contin. Evita carnea de porc, grasimea, dulciurile si toate bauturile carbogazoase. Consuma lactate, fructe, legume, peste, curcan, pui. Si nu manca dupa ora 18:00. Eu zic ca in felul asta, cu conditia ca renunti si la Coca Cola, sigur vei slabi. Doar motiveaza-te si o sa reusesti!

| Rebekah1664 explică (pentru ღBrunette):

Iti multumesc frumos pentru sfaturi, aveam nevoie de astea :*

| ღBrunette a răspuns (pentru Rebekah1664):

Cu placere, oricand :*

| SergiuBoss11 a răspuns:

Poti cumpara cola cu 0 zahar.

| Divy a răspuns:

Încearcă să renunți la dulciuri și cola!
În rest mănâncă sănătos eventual fructe, recomand merele și desigur sport! happy
Mult succes

Răspuns utilizator avertizat