| Allanel a întrebat:

Salutare TPU, am și eu o întrebare mai ciudata, acum doi ani am început sa vorbesc cu o colega de clasa foarte mult, în tot acest timp eu am fost alături de ea și ea alături de mine în cele mai grele, frumoase și urate momente.

În acest timp noi am devenit cei mai buni prieteni, pana acum câteva săptămâni când sentimentele mele pe care le aveam pentru ea sau accentuat și am început sa o plac. Este o situație foarte ciudata, și nu știu ce sa fac, mi-e teama ca dacă ii voi spune asta prietenia noastra se va racii și o voi pierde de tot, țin foarte mult la ea și nu as vrea sa o pierd. Ce sfaturi aveți pentru mine? Și ce credeți ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-i spui, cu siguranta o vei pierde, ca vine altul si ti-o sufla!
Asa ca, nu mai fa teoria chibritului, gandindu-te ce sa faci, ca vei ramane cu buzele umflate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca da semne ca te place si ea, spune-i, daca nu, mai bine nu-i spui desi prietenia asta va fi degeaba intrucat tu mereu o vei privi ca mai mult decat o prietena.

| Live4Ride a răspuns:

Problema este ca e posibil sa vina altul si sa o ia de langa tine si tot o vei pierde si iti va parea mai rau! poate si ea este in aceeasi situatia ca si tine si la fel ca si tine este timida si nu stie ce sa faca si uite asa ocazia voastra se duce pe apa sambetei.
Eu zic sa o saruti si vezi ce se intampla! happy