| trocki123 a întrebat:

Salut TPU! Am o mare problema! Trec în clasa a 12 a, am inceput și scoala de soferi.Dar am o problema si nu ma pot concentra absolut deloc la nimic (in special cand trebuie sa invat pentru scoala de soferi). Problema este ca imi doresc sa imi ajut familia cu ceva bani și am văzut că se pot face bani online cu Youtubeul. Am făcut un canal dar degeaba. Nu cresc absolut deloc. Mereu stau si ma consum pentru canalul ala. Ce alta metode de a face bani online este sau ce ar trebui sa fac, sa pot fi si eu 100% concentrat cand vreau sa invat pentru permis?

1 răspuns:
| Smolbean a răspuns:

Din YouTube se fac bani din promovări la diferite produse(trebuie sa fi contactat de firme, cred ca merge și dacă le contactezi tu). Pe Instagram la fel. Ca sa faci bani "online" poți fi reprezentant la avon, oriflame și ce mai este. Poți sa te angajezi cu 4 ore/3 zile pe săptămână la profi. E un salariu bunicel+bonuri de masa.
Ca să fi concentrat, trebuie sa fi odihnit în primul rand. Bea apa înainte sa te apuci, și acorda recompense. De exeplmplu, după 10 pagini învățate, poți manca un baton de ciocolata.