| franciscintaiul a întrebat:

am o mica-mare problema. Vreau sa fac o propunere in numele clasei catre diriginta si nu imi trece prin minte cum sa incep. Vreau sa propun ca in locul unei ore de modul sa facem o ora de dirigentie in care sa avem o discutie libera pe diverse teme (asta asa in mare cam despre ce ar fi vorba) Ma poate ajuta cineva (Doar inceputul)?

1 răspuns:
| RuxiKasandra a răspuns:

Poti incepe prin "Doamna diriginta, eu, impreuna cu colectivul clasei am dori sa va facem o propunere." Si dupa ce ii spui, vii cu argumente, ii spui ca oricum aveti destule ore de modul in care puteti parcurge materia si ca ar fi mai bine sa faceti o ora libera deoarece va va ajuta pe voi sa va cunoasteti mai bine si sa invatati lucruri noi, despre viata mai ales pentru ca la urma urmei la scoala se invata.