| Antonia_4783 a întrebat:

Salut.TPU, Am o mica problema care ma ingrijoreaza, ma place un baiat din scoala care e in clasa a 7a eu sunt in a6a si prieteni lui tot au inceput sa imi puna porecle eu sunt putin mai creola si au inceput sa imi spuna :ceocolata:. ceva de genu dar eu nu il plac si cateodata nu stiu ce sa ma fac nu mai pot imi vine sa mor si unele fetele din clasa la el sunt geloase pe mine ca ma imbrac bine profesori ma vorbesc de bine...etc. as vrea sa imi dati un sfat ca sa le intorc spatele alora sau sa le ignor vorbele.MS TPU

Răspuns Câştigător
| florrymiha a răspuns:

Hei buna Antonia!
Nu trebuie sa fii foarte suparata din cauza ce zic altii. unii pot sa zica orice vor dar tu trebuie sa nu le dai mare atentie, ei daca te vad ca tu te superi ei o sa-ti zica asa si mai mult. incearca sa-i faci sa-si inchida gura cand ei iti zic asa tu incearca sa le zici ceva de genu "dar ce, sunteti gelosi sau care'i faza?"; " daca nu va convine de mine de ce va bagati in seama singuri?"... acum depinde ce fel de baieti sunt, incearca sa fii cu ei genu de fata mai dura, nu te lasa influentata de tot ce zic altii despre tine, sau macar arata ca nu iti pasa, important sa nu fi genul care sa lasi tu de la tine. asa am fost si eu dar am invatat sa nu-mi pese, si sa nu par mai prejoz decat ei, pentru ca daca esti asa, toti o sa profite de pe urma ta
Sper ca te-am ajutat
Noroc in continuare
Iar legat de colegele lui, asta e, nu incerca sa te necajesti din cauza asta, sa stii ca fiecare om este invidiat si vorbit pe la spate.
Si sper ca ai inteles ce am vrut sa iti zic!
Bay~
:-H