| painkilleeer a întrebat:

Hey! Am o mica mare chestie...se pare ca a inceput sa-mi placa de un coleg de clasa si am impresia ca e aceeasi chestie la fel desi ma cam indoiesc. Ma tachineaza mereu la scoala, ma striga pe niste porecle inventate de el si merg la el si il lovesc in joaca bla bla. Si cred ca cel mai bine e ca sa aflu asta ar fi sa-l ignor cand face asta. Cum sa aflu? Pareri?

2 răspunsuri:
| aCek1ng a răspuns:

Incearca sa te bagi mai mult in seama cu alt coleg si incearca sa il ignori sa ii vezi reactia happy

| ShanePCG a răspuns:

Nu-l ignora. E cel mai naspa lucru posibil sa i se intample unui baiat daca te place, si daca stii ca si tu il place, e si mai naspa. Daca il ignori cel mai probabil va incepe si el sa faca acest lucru si sa se gandeasca ca de fapt nu ai absolut nici un interes in el, si va renunta. Daca chiar vrei sa faci ceva, vorbeste cu el, fii prietenoasa, intreaba-l din cand in cand ce mai face, etc. Vorbiti. Nu va ignorati.