| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma seaca. nu inteleg cum vine treaba asta. Am 2 oglinzi in camera, una pusa intr-o parte si cealalta in partea opusa. In una ma vad foarte ok, si in cealalta unde lumina vine in fata mea ma vad urat. am capul mai ingust, am defectele mai accentuate, parul nu-mi sta la fel. pleoapele le am mai lasate..care e adevarul? Unde ma vad mai urat sau ma vad mai frumos?

1 răspuns:
| 6Anonim9 a răspuns:

In ochii oamenilor "te vezi" cel mai real.
Bineinteles, si eu sunt adolescent si am o multime de cosuri. Intr-o oglinda pe care bate lumina directa a soarelui, a unui bec, orice, mi se vad accentuat toate cosurile. Intr-o oglinda mai umbrita, ma vad ca si cum as avea un ten perfect. Depinde de lumina. Daca ai incredere in tine si nu te mai compari cu ceilalti, nu vei avea probleme sau ganduri d-astea. Daca chiar vrei, intreaba o persoana mai apropiata, ce parere are? Stati in fata unei oglinzi umbrite si apoi a uneia luminate direct, apoi cere-i parerea... Numai bine!