| Cdcecdce a întrebat:

am o problema cu gaura de la ureche pentru cercel. La gaura de la urechea stanga s-a format un fel de "coptură" si nu stiu ce sa fac. Mentionez ca sunt cercei simpli in jur de 20 lei din R.Moldova din piata. Si ca acasa i-am curatat cu apa oxigenta si de atunci am cam peste 1 luna, iar la fiecare sfarsit de saptamana dezinfectez si gaura si cercei cu apa oxigenata sau spirt. Cum sa procedez ca sa dispara aceasta "coptură"?

Răspuns Câştigător
| Fyo a răspuns:

Acei cercei iti provoaca acea "coptura ", schimba-i cu cercei din aur sau argint happy mai bine dai un ban in plus decat sa mai patesti si altceva! Iti zic din propria experienta! Numai folosii cercei de proasta calitate!

| Cdcecdce explică (pentru Fyo):

Problema e ca nu pentru prima oara port acest gen de cercei, doar ca anume la acestea mi s-a intamplat astea ( din acest metal sung si ceilalti cercei, dar nu am patit asa ), daca era pentru prima oara cand port, atunci da, dar vedeti ca nu echiar ASA., este un lucru neasteptat pentru mine.

| Fyo a răspuns (pentru Cdcecdce):

Atunci incearca sa numai folosesti genul asta de cercei!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, mergi la medicul de familie sa-ti recomande un unguent local. Se pare ca esti, dar nu singura, alergica la metale, de aceea iti recomand cercei de argint.

| Cdcecdce explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu pentru prima oara port acest gen de cercei, doar ca anume la acestea mi s-a intamplat astea ( din acest metal sung si ceilalti cercei, dar nu am patit asa ), daca era pentru prima oara cand port, atunci da, dar vedeti ca nu echiar ASA., este un lucru neasteptat pentru mine. Ce unguent recomandati?